Najlepsze giełdy kryptowalut

Najlepsze giełdy kryptowalut

 

Obecnie w Internecie działa około 400 giełd kryptowalut. Nie wszystkie giełdy są godne zaufania. Gdzie otworzyć konto i skorzystać z giełdy kryptowalut? Tutaj wymienimy najlepsze giełdy kryptowalut pod względem bezpieczeństwa i usług.

Czym są giełdy kryptowalut?

Giełdy kryptowalut to strony internetowe używane do kupowania i sprzedawania kryptowalut, takie jak Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano i wiele innych.
Oferują różne narzędzia, które pomagają w transakcjach. Co możesz zrobić na giełdzie kryptowalut? – możesz używać swojej karty kredytowej do kupowania kryptowalut bezpośrednio z giełdy – możesz kupować lub sprzedawać kryptowaluty innym użytkownikom. Możesz także przenieść dowolne krypto z portfela lub innej giełdy kryptograficznej.

Jak jest z bezpieczeństwem na giełdach kryptowalut?

Proces rejestracji na giełdzie kryptowalut jest bardzo prosty. Często potrzebne jest również potwierdzenie Twojej tożsamości, zwłaszcza gdy chcesz handlować na dużą skalę. Wypłaty środków lub inne ważne czynności należy potwierdzić kodem wysłanym na e-mail, na smartfona i np. kodem Google Authenticator. Na najlepszych giełdach kryptowalut można aktywować dwie lub trzy metody autoryzacji, co zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Najlepsze giełdy kryptowalut

1. Binance

Binance obsługuje 358 kryptowalut, 43 obsługiwanych FIAT i 41 języków, w tym: chiński, japoński, angielski, hiszpański, włoski, niemiecki, portugalski, polski, turecki, rosyjski, czeski, szwedzki, francuski, hindi, filipiński, szwedzki, norweski, Suomi, hebrajski, ukraiński i nie tylko. Binance oferuje niskie opłaty transakcyjne: 0,1% opłaty za transakcje spot; 0,5% opłata za natychmiastowy zakup/sprzedaż (4,5% opłata za depozyty przy użyciu karty debetowej).

Wymiana kryptowalut Binance

2. Coinbase

Coinbase to dobrze znana giełda kryptowalut używana i ciesząca się zaufaniem milionów klientów na całym świecie. (64 kryptowaluty, 3 obsługiwane waluty: USD, EUR, GBP i 15 języków, w tym: angielski, chiński, hiszpański, niemiecki, francuski, polski, portugalski, rosyjski, włoski, turecki). Niskie opłaty transakcyjne: 0,99 do 2,99 USD (Coinbase), do 0,50% (Coinbase Pro). Kup kryptowalutę za pomocą karty kredytowej, karty debetowej, przelewu bankowego.

Wymiana kryptowalut Coinbase

 

3. Gate.io

Gate.io to niezawodna i bezpieczna platforma kryptograficzna dla bitcoin, ethereum, ripple, polygon, graph, atom, solana i innych kryptowalut. Gate.io obsługuje 613 monet, 11 obsługiwanych walut, 15 języków, w tym: angielski, chiński, włoski, wietnamski, francuski, rosyjski, hiszpański, portugalski, niemiecki, turecki, indonezyjski i inne).

Gate Crypto Exchange

4. CEX

CEX.IO to globalna witryna kryptograficzna oferująca ponad 80 aktywów, nagrody za obstawianie, handel marżą i wiele więcej. Obsługiwane waluty USD, EUR, GBP, łatwe kupowanie kryptowalut za pomocą karty kredytowej, obsługa 5 języków rosyjskiego, chińskiego, włoskiego, portugalskiego, hiszpańskiego). CEX.IO oferuje natychmiastowe zakupy aktywów kryptograficznych dla traderów korzystających z kart kredytowych lub debetowych.

CEX Crypto Exchange

7. Poloniex

Kupuj, sprzedawaj i handluj Bitcoinem (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Tether (USDT) i najlepszymi altcoinami na rynku kryptowalut na jednej z najlepszych giełd kryptograficznych Poloniex. Obsługuje: 181 monet, 5 FIAT, 5 języków: angielski, chiński, rosyjski, wietnamski, turecki).

Wymiana kryptowalut Poloniex

8. HTX

HTX to uznana witryna handlowa Bitcoin i Ethereum, zapewniająca bezpieczne i wygodne usługi handlowe dla setek zasobów cyfrowych. HTX obsługuje 379 kryptowalut, 12 języków, w tym: angielski, chiński, rosyjski, niemiecki, francuski, turecki, wietnamski, portugalski, hiszpański, włoski i inne)

Huobi Crypto Exchange

9. Changelly

Changelly to najlepsza natychmiastowa giełda kryptowalut z najlepszymi kursami wymiany dla BTC, ETH, LTC, XRP, ADA i ponad 140 innych kryptowalut. Changelly obsługuje 9 języków: angielski, chiński, hiszpański, koreański, niemiecki, portugalski, rosyjski, hindi, turecki)

Changelly Crypto Exchange

10. AEX

AEX to tylko chińska giełda kryptowalut, która działa w dwóch językach: angielskim i chińskim. AEX obsługuje 119 kryptowalut.

AEX Crypto Exchange

 


Najlepsze giełdy kryptowalut

Która giełda jest najbardziej przyjazna dla początkujących?

Na początku wszystko wydaje się nieco trudne. Początkującym zalecamy korzystanie z Coinbase lub Binance. Tam możesz łatwo i szybko kupić kryptowaluty i zapłacić kartą kredytową.

Większość giełd kryptowalut posiada aplikację na urządzenia mobilne (smartfon i tablet), która umożliwia dostęp do konta.
Możesz sprawdzić swoje saldo i dokonywać transakcji kupna i sprzedaży. Aby skorzystać z giełdy kryptowalut, musisz najpierw się w niej zarejestrować, podając swoje dane osobowe oraz adres e-mail. Następnie musisz przejść przez proces weryfikacji, aby uwierzytelnić swoją tożsamość. Proces weryfikacji może się różnić w zależności od giełdy. Podczas gdy niektóre giełdy kryptowalut poproszą Cię o podanie adresu e-mail, inne mogą wymagać rygorystycznych kontroli KYC (Poznaj swojego klienta), takich jak przesyłanie zdjęć, weryfikacja tożsamości, weryfikacja adresu itp. Zasadniczo jest to zgodne z ich środkami KYC (Poznaj swojego klienta), CFT (przeciwdziałanie finansowaniu terroryzmu) i AML (przeciwdziałanie praniu pieniędzy). Sprawdź wartość dowolnej kryptowaluty na coinmarketbox.com. Sprawdź notowania bitcoina, ethereum i tysięcy innych aktywów kryptograficznych.

Trzeba mieć na uwadze, że ilość kryptowalut na giełdach kryptowalut rośnie. Od czasu do czasu na rynek dodawane są nowe kryptowaluty.

Mamy nadzieję, że wybierzesz dla siebie najlepszą giełdę kryptowalut.