Blog o Kryptowalutach

Witamy na blogu kryptowalut CoinMarketBox

blog kryptowalut

Sprawdź aktualną cenę kryptowalut

Na stronie głównej https://coinmarketbox.com/ sprawdź aktualne ceny kryptowalut takich jak: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano, ChainLink, Solana i wiele innych.

Jak możesz handlować kryptowalutami?

Możesz handlować na specjalnych stronach internetowych zwanych giełdami kryptowalut. W Internecie istnieją dosłownie setki takich stron. Zebraliśmy najlepsze giełdy kryptowalut dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Wymiana kryptowalut, a nawet giełda walut cyfrowych, to firma, która umożliwia klientom handel kryptowalutami lub walutami cyfrowymi na inne aktywa, takie jak na przykład konwencjonalne pieniądze fiducjarne (jak dolary amerykańskie, euro itd.) i inne waluty cyfrowe. Giełdy akceptują płatności kartą kredytową i debetową, przelewy bankowe lub inne rodzaje płatności w handlu walutami cyfrowymi lub kryptowalutami. Giełda kryptowalut może być animatorem rynku, który zazwyczaj przyjmuje spready bid-ask jako prowizję od transakcji za usługę lub, jako odpowiednia platforma, po prostu pobiera opłaty.

Prawdą jest, że Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. Ale jest wiele innych, oprócz Bitcoina i Ethereum, takich jak: The Graph, Tron, AVAX, EOS, Aave i inne.

Nie wszystkie giełdy kryptowalut są takie same. Niektórzy handlują tylko niewielką ilością kryptowalut. Inne, takie jak Binance i Gate.io mają o wiele więcej różnych par kryptowalut.

 

Co to jest kryptowaluta?

kup kryptowaluty

Kilka słów, jeśli jeszcze nie wiesz. Kryptowalutę można po prostu opisać jako wirtualną walutę. Oznacza to, że kryptowaluta nie ma fizycznej postaci i jest jedynie zapisem cyfrowym opartym na specjalnie opracowanym algorytmie. Waluta wirtualna jest obecnie środkiem płatniczym, którego można używać do pokrywania wszelkich towarów i usług, w przypadku gdy takie środki płatnicze są akceptowalne. Ze względu na rosnącą popularność tego rodzaju rozwiązania oraz wartość samej kryptowaluty, w ramach inwestycji można kupić wirtualne pieniądze.

Prefiks kryptograficzny w przypadku kryptowalut wywodzi się z kryptografii, która jest cyfrową metodą szyfrowania pieniędzy. Zaszyfrowane ciągi danych tworzą jednostki kryptowaluty, nadając jej określoną wartość. Motorem powstania waluty cyfrowej była chęć zaoferowania alternatywnej metody wykonywania płatności online. Pierwszą walutą, która pojawiła się na rynku, był Bitcoin. Kryptowaluta weszła do obiegu w styczniu 2009 roku. Twórcą Bitcoina jest Satoshi Nakamoto. Nie jest jednak pewne, czy to naprawdę jakaś osoba, czy raczej grupa ekonomistów czy programistów.