Blog o kryptoměnách | CoinMarketBox

Blog o kryptoměnách

Blog o kryptoměnách

Zkontrolujte aktuální cenu kryptoměn

Na hlavní stránce https://coinmarketbox.com/ si zkontrolujete aktuální ceny kryptoměn jako jsou: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano, ChainLink, Solana a mnoho dalších.

Jak můžete obchodovat s kryptoměnami?

Obchodovat můžete na speciálních webech zvaných kryptoměnové burzy. Takových burz jsou na internetu doslova stovky. Pro vaše pohodlí a bezpečnost jsme shromáždili ty nejlepší krypto směnárny.

Směnárna kryptoměn nebo dokonce směnárna digitálních měn (DCE) je obchod, který zákazníkům umožňuje obchodovat s kryptoměnami nebo digitálními měnami za jiná aktiva, jako jsou například konvenční fiat peníze (jako americké dolary, eura atd.) a další digitální měny. měn. Burzy přijímají platby kreditními a debetními kartami, bankovní převody nebo jiné druhy plateb při obchodování za digitální měny nebo kryptoměny. Burza kryptoměn by mohla být tvůrcem trhu, který typicky bere spready mezi nabídkou a poptávkou jako transakční provizi za službu nebo jako odpovídající platforma jednoduše účtuje poplatky.

Je pravda, že bitcoin je ve skutečnosti nejoblíbenější kryptoměnou na světě. Ale existuje mnoho dalších, kromě bitcoinu a etherea, jako The Graph, Tron, Avalanche, EOS, Aave a další.

Ne všechny kryptoměnové burzy jsou stejné. Někteří obchodují pouze s malým množstvím kryptoměn. Jiní jako Binance, Hotbit a Gate.io mají mnohem více různých párů kryptoměn.

 

Co je to kryptoměna?

Pár slov, pokud ještě nevíte. Kryptoměnu lze zjednodušeně popsat jako virtuální měnu. Což znamená, že kryptoměna nemá fyzickou podobu a je pouze digitálním záznamem založeným na speciálně vyvinutém algoritmu. Virtuální měna je nyní zavedena jako platební prostředek, který lze použít k pokrytí jakéhokoli zboží a služeb, kde jsou takové platební prostředky přijatelné. Vzhledem k rostoucí oblibě tohoto druhu řešení a hodnotě samotné kryptoměny lze v rámci investice zakoupit virtuální peníze.

Předpona kryptoměn je v případě kryptoměn odvozena z kryptografie, což je digitální metoda šifrování peněz. Zašifrované řetězce dat vytvářejí jednotky kryptoměny a dávají jí konkrétní hodnotu. Hnací silou vzniku digitální měny byla touha nabídnout alternativní způsob vytváření online plateb. První měnou, která se na trhu podívala, byl bitcoin. Kryptoměna vstoupila do oběhu v lednu 2009. Tvůrcem bitcoinu je Satoshi Nakamoto. Není však jisté, zda jde skutečně o někoho, nebo spíše o malé seskupení ekonomů a programátorů.